Motectorum liber secundus, 4vv (Giovanni Pierluigi da Palestrina): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Richard Mix (talk | contribs) (Created page with "Redirect|Motecta festorum totius anni cum Communi Sanctorum … liber primus, 4vv (Giovanni Pierluigi da Palestrina)#Book II]]") |
(add facsimile) |
||
(16 intermediate revisions by 5 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
==General Information== | |||
'''Title:''' ''Motectorum liber secundus, 4vv'' | |||
'''Full Title:''' ''Motettorum quatuor vocibus, liber secundus'' | |||
'''Composer:''' [[Giovanni Pierluigi da Palestrina]]<br> | |||
{{PubDatePlace|1587|in Milan by Francesco and heirs of Simon Tini. Further editions in 1588, 1596, 1604.| }} | |||
{{Descr|Book two of {{NoComp|Motecta festorum totius anni liber primus, 4vv|Giovanni Pierluigi da Palestrina}}.}} | |||
'''Facsimiles:''' | |||
*[https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b9059806q/f1.item Gallica] | |||
*[http://imslp.org/wiki/Motecta_Festorum_%28Palestrina,_Giovanni_Pierluigi_da%29 Liber 1 & 2 at IMSLP]. | |||
==References== | |||
Marvin, Clara. 2002. ''Giovanni Pierluigi da Palestrina – A Guide to Research''. New York: Routledge. 477 pp. | |||
==List of Works== | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
!no. | |||
!incipit | |||
!feast | |||
!remarks | |||
|- | |||
|1 | |||
|''{{NoCo|Domine, quando veneris|Domine quando veneris/Commissa mea}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|2 | |||
|''{{NoCo|Heu mihi Domine}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|3 | |||
|''{{NoCo|Super flumina Babylonis a 4|Super flumina Babilonis}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|4 | |||
|''{{NoCo|Ecce nunc benedicite Dominum}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|5 | |||
|''{{NoCo|Ad te levavi oculos meos}} / {{NoCo|Miserere nostri, Domine (part 2)|Miserere nostri Domine}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|6 | |||
|''{{NoCo|Ad Dominum cum tribularer}} / {{NoCo|Sagittae potentis acutae|Sagittae potentis}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|7 | |||
|''{{NoCo|Fundamenta ejus|Fundamenta ejus / Numquid Sion dicet}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|8 | |||
|''{{NoCo|Quia vidisti me, Thoma|Quia vidisti me Thoma}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|9 | |||
|''{{NoCo|Ego sum panis a 4|Ego sum panis vivus}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|10 | |||
|''{{NoCo|Sicut cervus|Sicut cervus desiderat}} / {{NoCo|Sitivit anima mea}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|11 | |||
|''[[Ave Regina coelorum a 4 (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|Ave Regina coelorum / Gaude gloriosa]]'' | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|12 | |||
|''{{NoCo|Alma Redemptoris Mater (voci pari)|Alma redemptoris mater / Tu quae genuisti natura mirante}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|13 | |||
|''{{NoCo|Salve Regina a 4|Salve Regina / Eja ergo advocata nostra}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|14 | |||
|''{{NoCo|Ave Maria IV, a 4|Ave Maria gratia plena}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|15 | |||
|''{{NoCo|Haec dies a 4|Haec dies quam fecit}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|16 | |||
|''{{NoCo|Confitemini Domino}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|17 | |||
|''{{NoCo|Pueri Hebraeorum}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|18 | |||
|''{{NoCo|Sub tuum praesidium}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|19 | |||
|''{{NoCo|Adoramus te, Christe, p.v.|Adoramus te Christe}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|20 | |||
|''{{NoCo|Surrexit pastor bonus a 4|Surrexit pastor bonus}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|21 | |||
|''{{NoCo|Gloriosi principes}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
==Works at CPDL== | |||
{{MultiPubList|yr,seq,gen,subg,vo,voices|1587}} | |||
[[Category:Music publications]] |
Latest revision as of 03:57, 25 February 2023
General Information
Title: Motectorum liber secundus, 4vv
Full Title: Motettorum quatuor vocibus, liber secundus
Composer: Giovanni Pierluigi da Palestrina
Publication date and place: 1587 in Milan by Francesco and heirs of Simon Tini. Further editions in 1588, 1596, 1604.
Description: Book two of Motecta festorum totius anni liber primus, 4vv.
Facsimiles:
References
Marvin, Clara. 2002. Giovanni Pierluigi da Palestrina – A Guide to Research. New York: Routledge. 477 pp.
List of Works
Works at CPDL
Title | Year | No. | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|---|
Ad Dominum cum tribularer | 1587 | 6 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Ad te levavi oculos meos | 1587 | 5 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Adoramus te, Christe, p.v. | 1587 | 19 | Sacred | Motets | 4 | TTBB,ATBB |
Alma Redemptoris Mater (voci pari) | 1587 | 12 | Sacred | Motets | 4 | SSSA,SSAT,TTTB,TTBB |
Ave Maria IV, a 4 | 1587 | 14 | Sacred | Motets | 4 | AAAT |
Ave Regina coelorum a 4 | 1587 | 11 | Sacred | Motets | 4 | SSSA |
Confitemini Domino | 1587 | 16 | Sacred | Motets | 4 | TTBB |
Domine, quando veneris | 1587 | 1 | Sacred | Responsories | 4 | SATB |
Ecce nunc benedicite Dominum | 1587 | 4 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Ego sum panis a 4 | 1587 | 9 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Fundamenta ejus | 1587 | 7 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Gloriosi principes | 1587 | 21 | Sacred | Motets | 4 | ATTB, TTBB, TTTB |
Haec dies a 4 | 1587 | 15 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Heu mihi Domine | 1587 | 2 | Sacred | Motets | 4 | SATB, ATTB |
Miserere nostri, Domine (part 2) | 1587 | 5 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Pueri Hebraeorum | 1587 | 17 | Sacred | Antiphons | 4 | SSAA,TTBB,AATB |
Quia vidisti me, Thoma | 1587 | 8 | Sacred | Antiphons | 4 | SATB |
Sagittae potentis acutae | 1587 | 6 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Salve Regina a 4 | 1587 | 13 | Sacred | Motets | 4 | SSSA,TTBB,SATB |
Sicut cervus | 1587 | 10 | Sacred | Motets | 4 | SATB, ATTB, TTBB |
Sitivit anima mea | 1587 | 10 | Sacred | Motets | 4 | SATB, ATTB |
Sub tuum praesidium | 1587 | 18 | Sacred | Antiphons | 4 | SATB |
Super flumina Babylonis a 4 | 1587 | 3 | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Surrexit pastor bonus a 4 | 1587 | 20 | Sacred | Motets | 4 | ATTB |