Motectorum liber secundus, 4vv (Giovanni Pierluigi da Palestrina): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Richard Mix (talk | contribs) |
(Removed redirect to Motecta festorum totius anni cum Communi Sanctorum … liber primus, 4vv (Giovanni Pierluigi da Palestrina)#Book II) Tag: Removed redirect |
||
Line 1: | Line 1: | ||
==General Information== | |||
'''Title:''' ''Motectorum liber secundus, 4vv'' | |||
'''Full Title:''' ''Motettorum quatuor vocibus, liber secundus'' | |||
'''Composer:''' [[Giovanni Pierluigi da Palestrina]] | |||
{{PubDatePlace|1587|in Milan by Francesco and heirs of Simon Tini. Further editions in 1588, 1596, 1604.}} | |||
'''Description:''' Book two of {{NoComp|Motecta festorum totius anni liber primus|Giovanni Pierluigi da Palestrina}}. | |||
==External Links== | |||
==References== | |||
Marvin, Clara. 2002. ''Giovanni Pierluigi da Palestrina – A Guide to Research''. New York: Routledge. 477 pp. | |||
==List of Works== | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
!no. | |||
!incipit | |||
!feast | |||
!remarks | |||
|- | |||
|1 | |||
|''{{NoCo|Domine, quando veneris|Domine quando veneris/Commissa mea}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|2 | |||
|''{{NoCo|Heu mihi Domine}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|3 | |||
|''{{NoCo|Super flumina Babylonis a 4|Super flumina Babilonis}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|4 | |||
|''{{NoCo|Ecce nunc benedicite}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|5 | |||
|''{{NoCo|Ad te levavi oculos meos}} / {{NoCo|Miserere nostri, Domine (part 2)|Miserere nostri Domine}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|6 | |||
|''{{NoCo|Ad Dominum cum tribularer}} / {{NoCo|Sagittae potentis acutae|Sagittae potentis}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|7 | |||
|''{{NoCo|Fundamenta ejus|Fundamenta ejus / Numquid Sion dicet}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|8 | |||
|''{{NoCo|Quia vidisti me, Thoma|Quia vidistime Thoma}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|9 | |||
|''{{NoCo|Ego sum panis a 4|Ego sum panis vivus}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|10 | |||
|''{{NoCo|Sicut cervus|Sicut cervus desiderat}} / {{NoCo|Sitivit anima mea}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|11 | |||
|''[[Ave Regina coelorum a 4 (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|Ave Regina coelorum / Gaude gloriosa]]'' | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|12 | |||
|''{{NoCo|Alma Redemptoris Mater (voci pari)|Alma redemptoris mater / Tu quae genuisti natura mirante}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|13 | |||
|''{{NoCo|Salve Regina a 4|Salve Regina / Eja ergo advocata nostra}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|14 | |||
|''{{NoCo|Ave Maria IV, a 4|Ave Maria gratia plena}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|15 | |||
|''{{NoCo|Haec dies a 4|Haec dies quam fecit}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|16 | |||
|''{{NoCo|Confitemini Domino}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|17 | |||
|''{{NoCo|Pueri Hebraeorum}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|18 | |||
|''{{NoCo|Sub tuum praesidium}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|19 | |||
|''{{NoCo|Adoramus te, Christe a 4|Adoramus te Christe}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|20 | |||
|''{{NoCo|Surrexit pastor bonus a 4|Surrexit pastor bonus}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|21 | |||
|''{{NoCo|Gloriosi principes}} | |||
|{{CiteCat| | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
[[Category:Music publications]] |
Revision as of 03:28, 15 April 2019
General Information
Title: Motectorum liber secundus, 4vv
Full Title: Motettorum quatuor vocibus, liber secundus
Composer: Giovanni Pierluigi da Palestrina
Publication date and place: 1587 in Milan by Francesco and heirs of Simon Tini. Further editions in 1588, 1596, 1604.
Description: Book two of Motecta festorum totius anni liber primus.
External Links
References
Marvin, Clara. 2002. Giovanni Pierluigi da Palestrina – A Guide to Research. New York: Routledge. 477 pp.