Promptuarium musicum, Pars Prima (Abraham Schadaeus): Difference between revisions
(Created page with "==General information== '''Title:''' ''Promptuarium musicum, Pars Prima'' '''Editors / Compilers:''' Abraham Schadaeus {{Genre|Sacred|Motets}} {{Language|Latin}} {{Instr...") |
(Removed column widths) |
||
(27 intermediate revisions by 6 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
==General information== | ==General information== | ||
''' | {{Title|''Promptuarium musicum, Pars Prima''}} | ||
'''Full Title:''' Promptuarii Musici, sacras harmonias sive motetas V. VI. VII. & VIII. vocum, e diversis, iisque clarissimis hujus & superioris aetatis autoribus, antehac nunquam in Germania editis, collectas exhibentis, pars prima: quae concentus selectissimos qui tempore hyemali S.S. Ecclesiae usui esse possunt, comprehendit. Collectore Abrahamo Schadaeo Senfftebergensi, Scholae Spirensium Senatoriae Rectore. Cui basin vulgo generalem dictam, & ad organa, musicaq. Instrumenta accommodatam, Singulari industriâ addidit Caspar Vincentius ejusdem civitatis Musicus Organicus | |||
'''Editors / Compilers:''' [[Abraham Schadaeus]] | '''Editors / Compilers:''' [[Abraham Schadaeus]] | ||
{{ | {{GenreLanguage|Sacred|Motets|Latin|}} | ||
{{Instruments|Organ}} | |||
{{Instruments| | {{PubDatePlace|1611|in Strassburg by Carl Keiffer| }} | ||
{{ | |||
{{Descr|The first of four volumes of motet collections compiled by Abraham Schadaeus, with organ bass by [[Caspar Vincent]]. This collection contains works for five to eight voices and was originally published as nine partbooks. For the other three volumes, see ''[[Promptuarium musicum]]''.}} | |||
{{#ExtWeb: | |||
* [http://nbn-resolving.de/urn/resolver.pl?urn=urn:nbn:de:bvb:12-bsb00077792-3 BSB: Schadaeus, Abraham - PROMPTUARII MUSICI, PARS PRIMA]}} | |||
==Contents== | |||
Column V: number of voices | |||
{|class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
!Text Incipit | |||
!Composer | |||
!No | |||
!V | |||
!Season | |||
|- | |||
|{{NoCo|Adorna thalamum a 8|Adorna thalamum|comp=Francesco Soriano}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco|Soriano}} | |||
|35||8||{{CiteCat|Candlemas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Angelus ad pastores ait a 6|Angelus ad pastores ait|comp=Nicolaus Zangius}} | |||
|{{LastNameLink|Nicolaus|Zangius}} | |||
|12||6||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Ante oculos tuos a 6|Ante oculos tuos|comp=Philippe de Monte}}<br>2.: Confitemur in correptione | |||
|{{LastNameLink|Philippe de|Monte}} | |||
|42||6||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Aspice in me Domine a 8|Aspice in me Domine|comp=Francesco Maria Guaitoli }} | |||
|{{LastNameLink|Francesco Maria|Guaitoli}} | |||
|51||8||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Ave gratia plena a 6|Ave gratia plena|comp=Francesco Bianciardi}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco|Bianciardi}} | |||
|38||6||{{CiteCat|Annunciation}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Ave rex noster a 8|Ave rex noster|comp=Francesco Bianciardi}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco|Bianciardi}} | |||
|72||8||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Beata es Virgo Maria a 7|Beata es Virgo Maria|comp=Giovanni Battista Stefanini}} | |||
|{{LastNameLink|Giovanni Battista|Stefanini}} | |||
|39||7||{{CiteCat|Annunciation}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Bonum est confiteri Domino|comp=Christoph Buel}} | |||
|{{LastNameLink|Christoph|Buel}} | |||
|80||8||Corollarium | |||
|- | |||
|{{NoCo|Caligaverunt oculi mei a 8|Caligaverunt oculi mei|comp=Scipione Barotius}} | |||
|{{LastNameLink|Scipione|Barotius}} | |||
|74||8||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Canite tuba|Canite tuba in Sion|comp=Curtio Valcampi}} | |||
|{{LastNameLink|Curtio|Valcampi}} | |||
|3||6||{{CiteCat|Advent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Canite tuba|Canite tuba in Sion|comp=Benedetto Pallavicino}} | |||
|{{LastNameLink|Benedetto|Pallavicino}} | |||
|6||8||{{CiteCat|Advent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Claritas Domini circumfulsit|comp=Caspar Vincent}} | |||
|{{LastNameLink|Caspar|Vincent}} | |||
|19||8||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Confitebor tibi Domine|comp=Hans Leo Hassler}} | |||
|{{LastNameLink|Hans Leo|Hassler}} | |||
|79||8||Corollarium | |||
|- | |||
|{{NoCo|Conserva me Domine a 8|Conserva me Domine|comp=Tiburtio Massaino}}<br>2.: Benedicam Dominum | |||
|{{LastNameLink|Tiburtio|Massaino}} | |||
|70||8||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Cum natus esset Jesus|comp=Christoph Thomas Walliser}} | |||
|{{LastNameLink|Christoph Thomas|Walliser}} | |||
|20||8||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Cum turba plurima a 8|Cum turba plurima|comp=Romolo Naldi}} | |||
|{{LastNameLink|Romolo|Naldi}} | |||
|33||8||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Deus in nomine tuo a 8|Deus in nomine tuo|comp=Francesco Maria Guaitoli}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco Maria|Guaitoli}} | |||
|57||8||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Deus venerunt gentes a 8|Deus venerunt gentes|comp=Luca Marenzio}} | |||
|{{LastNameLink|Luca|Marenzio}} | |||
|81||8||Corollarium | |||
|- | |||
|{{NoCo|Domine Deus meus a 6|Domine Deus meus|comp=Caspar Vincent}}<br>2.: Et cum defecerit | |||
|{{LastNameLink|Caspar|Vincent}} | |||
|46||6||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Domine exaudi orationem meam a 8|Domine exaudi orationem meam|comp=Giovanni Gabrieli}} | |||
|{{LastNameLink|Giovanni|Gabrieli}} | |||
|54||6||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Domine Jesu Christe, exaudi me|comp=Scipione Barotius}} | |||
|{{LastNameLink|Scipione|Barotius}} | |||
|59||8||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Domine Jesu Christe a 8|Domine Jesu Christe, non sum dignus|comp=Christoph Thomas Walliser}} | |||
|{{LastNameLink|Christoph Thomas|Walliser}} | |||
|31||8||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Domine Jesu Christe, respicere|comp=Carl Luython}} | |||
|{{LastNameLink|Carl|Luython}} | |||
|43||6||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Domine, ante te|comp=Vincenzo Bertolusi}} | |||
|{{LastNameLink|Vincenzo|Bertolusi}} | |||
|45||6||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Dominus illuminatio mea|comp=Christian Erbach}} | |||
|{{LastNameLink|Christian|Erbach}} | |||
|77||7||Corollarium | |||
|- | |||
|{{NoCo|Ecce dies veniunt a 7|Ecce dies veniunt|comp=Caspar Vincent}}<br>2.: In diebus illis | |||
|{{LastNameLink|Caspar|Vincent}} | |||
|5||7||{{CiteCat|Advent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Emendemus in melius a 8|Emendemus in melius|comp=Ludovico Spontoni}} | |||
|{{LastNameLink|Ludovico|Spontoni}} | |||
|52||8||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Extollens vocem a 6|Extollens vocem quaedam mulier|comp=Francesco Bianciardi}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco|Bianciardi}} | |||
|62||6||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Exurgat Deus a 6|Exurgat Deus|comp=Guglielmo Arnone}} | |||
|{{LastNameLink|Guglielmo|Arnone}} | |||
|4||6||{{CiteCat|Advent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Fili quid fecisti nobis sic?|Fili quid fecisti nobis|comp=Bernardino Vannini}} | |||
|{{LastNameLink|Bernardino|Vannini}} | |||
|25||5||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Gabriel Angelus a 8|Gabriel Angelus|comp=Tiburtio Massaino}} | |||
|{{LastNameLink|Tiburtio|Massaino}} | |||
|40||8||{{CiteCat|Annunciation}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Gaudens gaudebo a 8|Gaudens gaudebo|comp=Lodovico Casali}} | |||
|{{LastNameLink|Lodovico|Casali}} | |||
|29||8||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Gloria in excelsis Deo a 6|Gloria in excelsis Deo|comp=Orfeo Vecchi}} | |||
|{{LastNameLink|Orfeo|Vecchi}} | |||
|13||6||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Gloria tibi Domine a 8|Gloria tibi Domine|comp=Caspar Vincent}} | |||
|{{LastNameLink|Caspar|Vincent}} | |||
|28||8||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Gloria, laus et honor tibi|comp=Carl Luython}}<br>2.: Plebs hebraea | |||
|{{LastNameLink|Carl|Luython}} | |||
|64||6||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Hei mihi Domine a 8|Hei mihi Domine|comp=Francesco Bianciardi}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco|Bianciardi}} | |||
|48||8||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Hierusalem citò venient a 5|Hierusalem citò venient|comp=Francesco Bianciardi}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco|Bianciardi}} | |||
|1||5||{{CiteCat|Advent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Jerusalem gaude a 8|Hierusalem gaude|comp=Nicolaus Zangius}} | |||
|{{LastNameLink|Nicolaus|Zangius}} | |||
|8||8||{{CiteCat|Advent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Ierusalem a 5|Hierusalem plantablilis vineam|comp=Agostino Agazzari}} | |||
|{{LastNameLink|Agostino|Agazzari}} | |||
|2||5||{{CiteCat|Advent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Hodie Christus natus est a 5|Hodie Christus natus est|comp=Simone Molinaro}} | |||
|{{LastNameLink|Simone|Molinaro}} | |||
|10||5||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Hodie Christus natus est a 7|Hodie Christus natus est|comp=Ludovico Balbi}} | |||
|{{LastNameLink|Alvise|Balbi}} | |||
|15||7||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Hodie nobis coelorum rex|comp=Guglielmo Lipparini}} | |||
|{{LastNameLink|Guglielmo|Lipparini}} | |||
|16||7||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Hodie nobis coelorum rex|comp=Ludovico da Viadana}} | |||
|{{LastNameLink|Ludovico da|Viadana}} | |||
|18||8||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Illumina oculos meos a 6|Illumina oculos meos|comp=Philippe de Monte}} | |||
|{{LastNameLink|Philippe de|Monte}} | |||
|61||6||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|In te Domine speravi|comp=Benedetto Pallavicino}} | |||
|{{LastNameLink|Benedetto|Pallavicino}} | |||
|58||8||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Iniquos odio habui a 8|Iniquos odio habui|comp=Luca Marenzio}} | |||
|{{LastNameLink|Luca|Marenzio}} | |||
|55||8||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Insurrexerunt in me a 5|Insurrexerunt in me viri iniqui|comp=Simone Molinaro}} | |||
|{{LastNameLink|Simone|Molinaro}} | |||
|65||5||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Intelligite insipientes a 7|Intelligite insipientes|comp=Tiburtio Massaino}} | |||
|{{LastNameLink|Tiburtio|Massaino}} | |||
|76||7||Corollarium | |||
|- | |||
|{{NoCo|Judica me Domine a 6|Judica me Domine|comp=Guglielmo Arnone}} | |||
|{{LastNameLink|Guglielmo|Arnone}} | |||
|63||6||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Laetare Hierusalem|comp=Vincenzo Bertolusi}} | |||
|{{LastNameLink|Vincenzo|Bertolusi}} | |||
|60||8||{{CiteCat|Lent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Laetentur coeli a 8|Laetentur coeli et exultet terra|comp=Cesare Gussago}} | |||
|{{LastNameLink|Cesare|Gussago}} | |||
|7||8||{{CiteCat|Advent}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Magi videntes stellam a 5|Magi videntes stellam|comp=Simone Molinaro}} | |||
|{{LastNameLink|Simone|Molinaro}} | |||
|24||5||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Miserere mei Deus a 5|Miserere mei Deus|comp=Alessandro Orologio}} | |||
|{{LastNameLink|Alessandro|Orologio}} | |||
|41||5||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Miserere mei|Miserere mei Deus|comp=Giovanni Gabrieli}} | |||
|{{LastNameLink|Giovanni|Gabrieli}} | |||
|44||6||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Morti tuae tam amarae|comp=Christoph Thomas Walliser}} | |||
|{{LastNameLink|Christoph Thomas|Walliser}} | |||
|69||6||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Nunc dimittis|comp=Annibale Stabile}} | |||
|{{LastNameLink|Annibale|Stabile}} | |||
|36||8||{{CiteCat|Candlemas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|O Domine Jesu Christe a 8|O Domine Jesu Christe|comp=Leone Leoni}} | |||
|{{LastNameLink|Leone|Leoni}} | |||
|71||8||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|O Jesu, mi dulcissime|comp=Giovanni Gabrieli}} | |||
|{{LastNameLink|Giovanni|Gabrieli}} | |||
|17||8||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|O quam dulcia faucibus meis a 8|O quam dulcia faucibus meis|comp=Leone Leoni}} | |||
|{{LastNameLink|Leone|Leoni}} | |||
|32||8||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|O suavitas et dulcedo a 6|O suavitas et dulcedo|comp=Flaminio Noceti}} | |||
|{{LastNameLink|Flaminio|Noceti}} | |||
|68||6||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|O triste spectaculum a 8|O triste spectaculum|comp=Giovanni Croce}} | |||
|{{LastNameLink|Giovanni|Croce}} | |||
|73||8||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Obsecro vos fratres a 8|Obsecro vos fratres|comp=Simone Gatto}} | |||
|{{LastNameLink|Simone|Gatto}} | |||
|30||8||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Omnia quae fecisti a 8|Omnia quae fecisti nobis|comp=Francesco Bianciardi}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco|Bianciardi}} | |||
|53||8||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Parvulus Filius hodie natus est a 6|Parvulus Filius|comp=Giovanni Battista Stefanini}} | |||
|{{LastNameLink|Giovanni Battista|Stefanini}} | |||
|11||6||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Parvulus hodie natus est|comp=Girolamo Giacobbi}} | |||
|{{LastNameLink|Girolamo|Giacobbi|Hieronymus|Jacobus}} | |||
|21||8||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Peccavi super numerum a 8|Peccavi super numerum arenae|comp=Leone Leoni}} | |||
|{{LastNameLink|Leone|Leoni}} | |||
|49||8||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Plaudat nunc organis a 8|Plaudat nunc organis|comp=Ludovico Balbi}} | |||
|{{LastNameLink|Alvise|Balbi}} | |||
|37||8||{{CiteCat|Candlemas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Quantas ostendisti mihi|comp=Melchior Franck}} | |||
|{{LastNameLink|Melchior|Franck}} | |||
|78||8||Corollarium | |||
|- | |||
|{{NoCo|Quem vidistis pastores?|comp=Floriano Canale}}<br>2.: Dicite quidnam vidistis | |||
|{{LastNameLink|Floriano|Canale}} | |||
|14||6||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Quem vidistis pastores?|comp=Giulio Osculati}} | |||
|{{LastNameLink|Giulio|Osculati}} | |||
|22||8||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Senex puerum portabat a 6|Senex puerum portabat|comp=Curtio Valcampi}} | |||
|{{LastNameLink|Curtio|Valcampi}} | |||
|34||6||{{CiteCat|Candlemas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Si bona suscepimus a 8|Si bona suscepimus|comp=Hans Leo Hassler}} | |||
|{{LastNameLink|Hans Leo|Hassler}} | |||
|47||8||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Sit nomen Domini a 8|Sit nomen Domini benedictum|comp=Arcangelo Borsaro}} | |||
|{{LastNameLink|Arcangelo|Borsaro}} | |||
|23||8||De nomine Jesu | |||
|- | |||
|{{NoCo|Stellam quam viderunt magi a 7|Stellam (sic) quam viderant magi|comp=Philippe de Monte}} | |||
|{{LastNameLink|Philippe de|Monte}} | |||
|27||7||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Super salutem a 8|Super salutem|comp=Caspar Vincent}} | |||
|{{LastNameLink|Caspar|Vincent}} | |||
|83||8||Corollarium | |||
|- | |||
|{{NoCo|Surgite pastores|comp=Francesco Bianciardi}} | |||
|{{LastNameLink|Francesco|Bianciardi}} | |||
|9||5||{{CiteCat|Christmas}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Tribularer si nescirem a 8|Tribularer si nescirem|comp=Leone Leoni}}<br>2.: Qui Cananaeam | |||
|{{LastNameLink|Leone|Leoni}} | |||
|50||8||De poenitentia | |||
|- | |||
|{{NoCo|Tribus miraculis a 6|Tribus miraculis|comp=Curtio Valcampi}} | |||
|{{LastNameLink|Curtio|Valcampi}} | |||
|26||6||{{CiteCat|Epiphany}} & sequentibus | |||
|- | |||
|{{NoCo|Tristis est anima mea a 8|Tristis est anima mea|comp=Agostino Agazzari}} | |||
|{{LastNameLink|Agostino|Agazzari}} | |||
|75||8||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Tua est potentia a 8|Tua est potentia|comp=Caspar Vincent}} | |||
|{{LastNameLink|Caspar|Vincent}} | |||
|82||8||Corollarium | |||
|- | |||
|{{NoCo|Vere languores nostros a 5|Vere languores nostros|comp=Simone Molinaro}} | |||
|{{LastNameLink|Simone|Molinaro}} | |||
|67||5||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Videns Christum in patibolo a 5|Videns Christum in patibolo|comp=Alessandro Orologio}} | |||
|{{LastNameLink|Alessandro|Orologio}} | |||
|66||5||{{CiteCat|Passiontide}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Voce mea ad Dominum clamavi a 8|Voce mea ad Dominum clamavi|comp=Lucio Billi}} | |||
|{{LastNameLink|Lucio|Billi}} | |||
|56||8||{{CiteCat|Lent}} | |||
|} | |||
==Works at CPDL== | |||
{{MultiPubList|seq,yr,com,vo,voices|1611}} | |||
==References== | |||
{{#ExtWeb: | |||
*[https://opac.rism.info/search?id=993121318&View=rism RISM 1611<sup>1</sup>]}} | |||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] | ||
[[Category:Music facsimiles]] | |||
[[Category:Renaissance music]] | [[Category:Renaissance music]] |
Latest revision as of 01:38, 6 July 2023
General information
Title: Promptuarium musicum, Pars Prima
Full Title: Promptuarii Musici, sacras harmonias sive motetas V. VI. VII. & VIII. vocum, e diversis, iisque clarissimis hujus & superioris aetatis autoribus, antehac nunquam in Germania editis, collectas exhibentis, pars prima: quae concentus selectissimos qui tempore hyemali S.S. Ecclesiae usui esse possunt, comprehendit. Collectore Abrahamo Schadaeo Senfftebergensi, Scholae Spirensium Senatoriae Rectore. Cui basin vulgo generalem dictam, & ad organa, musicaq. Instrumenta accommodatam, Singulari industriâ addidit Caspar Vincentius ejusdem civitatis Musicus Organicus
Editors / Compilers: Abraham Schadaeus
Genre, Subgenre: Sacred, Motets. Language: Latin.
Instruments: Organ
Publication date and place: 1611 in Strassburg by Carl Keiffer.
Description: The first of four volumes of motet collections compiled by Abraham Schadaeus, with organ bass by Caspar Vincent. This collection contains works for five to eight voices and was originally published as nine partbooks. For the other three volumes, see Promptuarium musicum.
External websites:
Contents
Column V: number of voices
Works at CPDL
No. | Title | Year | Composer | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hierusalem citò venient a 5 | 1601 | Francesco Bianciardi | 5 | SSATB |
2 | Ierusalem a 5 | 1602 | Agostino Agazzari | 5 | SSATB |
3 | Canite tuba | 1611 | Curtio Valcampi | 6 | SSATTB |
4 | Exurgat Deus a 6 | 1611 | Guglielmo Arnone | 6 | SAATTB |
5 | Ecce dies veniunt a 7 | 1611 | Caspar Vincent | 7 | SSAATTB |
6 | Canite tuba | 1605 | Benedetto Pallavicino | 8 | SAATTTBB |
7 | Laetentur coeli a 8 | 1604 | Cesare Gussago | 8 | SATB.SATB |
8 | Jerusalem gaude a 8 | 1611 | Nicolaus Zangius | 8 | SATB.AATB,SSAB.ATTB |
9 | Surgite pastores | 1601 | Francesco Bianciardi | 5 | SATTB |
10 | Hodie Christus natus est a 5 | 1611 | Simone Molinaro | 5 | SATTB |
11 | Parvulus Filius hodie natus est a 6 | 1608 | Giovanni Battista Stefanini | 6 | SSATTB |
12 | Angelus ad pastores ait a 6 | 1611 | Nicolaus Zangius | 6 | SSATTB |
13 | Gloria in excelsis Deo a 6 | 1611 | Orfeo Vecchi | 6 | SSATTB |
14 | Quem vidistis pastores? | 1603 | Floriano Canale | 6 | SSAATT,AATTBB |
15 | Hodie Christus natus est a 7 | 1606 | Alvise Balbi | 7 | SSAATTB |
16 | Hodie nobis coelorum rex | 1611 | Guglielmo Lipparini | ||
17 | O Jesu, mi dulcissime | 1597 | Giovanni Gabrieli | 8 | SAAT.ATTB |
18 | Hodie nobis coelorum rex | 1611 | Ludovico da Viadana | 8 | SATB.SATB |
19 | Claritas Domini circumfulsit | 1611 | Caspar Vincent | 8 | SSAT.ATBB |
20 | Cum natus esset Jesus | 1611 | Christoph Thomas Walliser | 8 | SSAT.ATBB |
21 | Parvulus hodie natus est | 1611 | Girolamo Giacobbi | ||
22 | Quem vidistis pastores? | 1611 | Giulio Osculati | 8 | SSAT.ATTB,SATB.ATTB |
23 | Sit nomen Domini a 8 | 1611 | Arcangelo Borsaro | 8 | SATB.SATB |
24 | Magi videntes stellam a 5 | 1604 | Simone Molinaro | 5 | SATTB |
25 | Fili quid fecisti nobis sic? | 1611 | Bernardino Vannini | 5 | SATTB |
26 | Tribus miraculis a 6 | 1611 | Curtio Valcampi | 6 | SSAATB |
27 | Stella quam viderant magi a 7 | 1611 | Philippe de Monte | 7 | SST.ATTB |
28 | Gloria tibi Domine a 8 | 1611 | Caspar Vincent | 8 | SATB.SATB |
29 | Gaudens gaudebo a 8 | 1611 | Lodovico Casali | 8 | SATB.SATB |
30 | Obsecro vos fratres a 8 | 1611 | Simone Gatto | 8 | SATB.SATB |
31 | Domine Jesu Christe a 8 | 1611 | Christoph Thomas Walliser | 8 | SATB.AATB |
32 | O quam dulcia faucibus meis a 8 | 1608 | Leone Leoni | 8 | SATB.AATB |
33 | Cum turba plurima a 8 | 1611 | Romolo Naldi | 8 | SATB.SATB |
34 | Senex puerum portabat a 6 | 1611 | Curtio Valcampi | 6 | SAATTB |
35 | Adorna thalamum a 8 | 1611 | Francesco Soriano | 8 | SATB.SATB |
36 | Nunc dimittis | 1611 | Annibale Stabile | 8 | SATB.SATB |
37 | Plaudat nunc organis a 8 | 1606 | Alvise Balbi | 8 | SSAT.ATBB,SATB.AATB |
38 | Ave gratia plena a 6 | 1601 | Francesco Bianciardi | 6 | SSATTB |
39 | Beata es Virgo Maria a 7 | 1611 | Giovanni Battista Stefanini | 7 | SSAATTB |
40 | Gabriel Angelus a 8 | 1606 | Tiburtio Massaino | 8 | SATB.SATB |
41 | Miserere mei Deus a 5 | 1611 | Alessandro Orologio | 5 | SATTB |
42 | Ante oculos tuos a 6 | 1611 | Philippe de Monte | 6 | SAATTB |
43 | Domine Jesu Christe, respicere | 1611 | Carl Luython | ||
44 | Miserere mei | 1597 | Giovanni Gabrieli | 6 | SAATTB |
45 | Domine, ante te | 1611 | Vincenzo Bertolusi | 6 | SSATTB |
46 | Domine Deus meus a 6 | 1611 | Caspar Vincent | 6 | SSATTB |
47 | Si bona suscepimus a 8 | 1611 | Hans Leo Hassler | 8 | SSAATTTB |
48 | Hei mihi Domine a 8 | 1601 | Francesco Bianciardi | 8 | SATB.SATB |
49 | Peccavi super numerum a 8 | 1608 | Leone Leoni | 8 | SATB.SATB |
50 | Tribularer si nescirem a 8 | 1608 | Leone Leoni | 8 | SATB.AATB |
51 | Aspice in me Domine a 8 | 1611 | Francesco Maria Guaitoli | 8 | SATB.SATB |
52 | Emendemus in melius a 8 | 1611 | Ludovico Spontoni | 8 | SATB.AATB |
53 | Omnia quae fecisti a 8 | 1601 | Francesco Bianciardi | 8 | SATB.SATB |
54 | Domine exaudi orationem meam a 8 | 1597 | Giovanni Gabrieli | 8 | SSATTBBB |
55 | Iniquos odio habui a 8 | 1611 | Luca Marenzio | 8 | SATB.SATB |
56 | Voce mea ad Dominum clamavi a 8 | 1603 | Lucio Billi | 8 | SATB.SATB |
57 | Deus in nomine tuo a 8 | 1611 | Francesco Maria Guaitoli | 8 | SATB.AATB |
58 | In te Domine speravi | 1605 | Benedetto Pallavicino | 8 | SAATTTBB |
59 | Domine Jesu Christe, exaudi me | 1611 | Scipione Barotius | 8 | SATB.SATB |
60 | Laetare Hierusalem | 1611 | Vincenzo Bertolusi | 8 | SATB.SATB |
61 | Illumina oculos meos a 6 | 1611 | Philippe de Monte | 6 | SSAATB |
62 | Extollens vocem a 6 | 1601 | Francesco Bianciardi | 6 | SSATTB |
63 | Judica me Domine a 6 | 1611 | Guglielmo Arnone | 6 | SSATTB |
64 | Gloria, laus et honor tibi | 1611 | Carl Luython | 6 | SSATTB |
65 | Insurrexerunt in me a 5 | 1611 | Simone Molinaro | 5 | SATTB,SAAAT,ATTTB |
66 | Videns Christum in patibulo a 5 | 1611 | Alessandro Orologio | 5 | SATTB,ATTBB |
67 | Vere languores nostros a 5 | 1611 | Simone Molinaro | 5 | SATTB,AATTB |
68 | O suavitas et dulcedo a 6 | 1611 | Flaminio Noceti | 6 | SSATTB |
69 | Morti tuae tam amarae | 1611 | Christoph Thomas Walliser | 6 | SAATBB |
70 | Conserva me Domine a 8 | 1600 | Tiburtio Massaino | 8 | SATB.SATB |
71 | O Domine Jesu Christe a 8 | 1608 | Leone Leoni | 8 | SATB.AATB |
72 | Ave rex noster a 8 | 1601 | Francesco Bianciardi | 8 | SATB.SATB |
73 | O triste spectaculum a 8 | 1605 | Giovanni Croce | 8 | SATB.SATB |
74 | Caligaverunt oculi mei a 8 | 1611 | Scipione Barotius | 8 | SATB.SATB |
75 | Tristis est anima mea a 8 | 1603 | Agostino Agazzari | 8 | SATB.SATB |
76 | Intelligite insipientes a 7 | 1607 | Tiburtio Massaino | 7 | SAATTTB |
77 | Dominus illuminatio mea | 1611 | Christian Erbach | 7 | SATTTBB |
78 | Quantas ostendisti mihi | 1611 | Melchior Franck | 8 | SSATTTBB |
79 | Confitebor tibi Domine | 1611 | Hans Leo Hassler | 8 | SSAT.SATB |
80 | Bonum est confiteri Domino | 1611 | Christoph Buel | 8 | SSAATTTB |
81 | Deus venerunt gentes a 8 | 1611 | Luca Marenzio | 8 | SATB.SATB |
82 | Tua est potentia a 8 | 1611 | Caspar Vincent | 8 | SATB.SATB |
83 | Super salutem a 8 | 1611 | Caspar Vincent | 8 | SATB.AATB |